Yazılım

Yazılım Geliştirme Stajyer Stajyer

1592 kez incelendi.

Ülkemizde, Drupal alanında yazılım geliştiren en iyi firma olarak Drupal geliştiricileri yetiştirmeye devam ediyoruz. Son sekiz yılda çeşitli vesilelerle birçok arkadaşa Drupal konusunda yardımcı olduk, Drupal geliştiricisi olarak yetişmeleri konusunda destek olduk. Şimdi de üniversiteden mezun olacak genç arkadaşları Drupal ile tanıştırmak için dolu dolu bir Drupart Yaz Staj Programı düzenliyoruz.

Staj süresince katılımcı genç arkadaşlara haftada 4 gün 3 hafta boyunca tüm gün süren eğitimler verilecek, haftanın bir günü ise proje çalışmasına zaman ayrılacaktır. Staj süresince katılımcı arkadaşların tamamından birkaç farklı konuda proje yapmasını da bekleyeceğiz. Stajın son haftasını ise staj projesine ayıracağız. Çok yoğun uygulama ve öğrenme ile dolu dolu bir staj programı Drupal meraklısı gençleri bekliyor.

Staj süresince katılımcı arkadaşlara aşağıdaki konularda eğitim vereceğiz;

Drupal
Site Yapılandırma
CMS nedir? Nasıl çalışır?
Drupal’a Genel Bakış
Geliştirme Ortamı Kurulumu
Drupal Kurulum
İçerik Türleri
Views ile İçerik Yapıları Oluşturma
Views JSON API
Genel Konfigürasyon
Tema Geliştirme
Tema Nedir?
Tema Tanımı ve Genel Yapısı
Tema’ya Konfigürasyon Ekleme
Tema’ya CSS ve JS Ekleme
Preprocess ile Tema’da Mantıksal İşlemler
Modül Geliştirme
Modül Nedir?
Genel Modül Tanımı
Drupal Hook Yapısı
Drupal Plugin Yapısı
Drupal Events
Routing ve Menu Tanımları
Form API
Flutter
Flutter’a Giriş
Flutter Geliştirme Ortamı Kurulumu
Drupal ile Flutter Entegrasyonu
Front-End (HTML, CSS, Javascript)
HTML Temel Yapılar
HTML’in Temelleri
CSS Temel Yapılar
CSS’in Temelleri
Responsive Tasarıma Giriş
Javascript - jQuery
Javascript Temelleri
Javascript Events
Javascript Obje ve Fonksiyonlar
jQuery

Drupal ağırlıklı bir staj programı olmasına rağmen Flutter ve Progressive Web App gibi yeni teknolojiler konusunda da katılımcı arkadaşlara bilgiler aktarılacaktır.

Staj süresince katılımcı arkadaşların servis ve yemek ihtiyaçları karşılanacaktır. Genç arkadaşlardan sadece stajın verimli geçmesine ve staj süresince yapılacak olan projelere odaklanmalarını bekliyoruz. Tabi bunun yanında her katılımcıdan Drupart blog için birer yazı yazmasını rica edeceğiz ve iyi olan yazıları web sitemizde yayınlayacağız.

Staj yeri GOSB Teknopark’taki Drupart AR-GE ofisidir. Tüm eğitim ve uygulamalar GOSB Teknopark’ta yapılacaktır. Staj programı 3 - 28 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecektir.

Drupart olarak çok farklı kurumlara yazılım geliştirme, destek ve bakım hizmeti veriyoruz. Ülkemizde bu alanda çalışan en iyi firmayız. Staj süresince stajyer arkadaşlara hem gerçek dünyadan örnekler ve projeler vereceğiz hem de onlara edindiğimiz tecrübeleri aktarmaya çalışacağız.

Staj sonunda istekli ve başarılı arkadaşları ekibimize dahil edebiliriz :) Dolayısı ile hem dolu dolu bir staja hem de sonrasında iş imkanına sahip olabilirsiniz.

Staj yeri GOSB Teknopark’taki Drupart AR-GE ofisidir. Tüm eğitim ve uygulamalar GOSB Teknopark’ta yapılacaktır.


Genel Bakış

Site üzerinden başvur